• Košík je prázdny.

info(at)androrganics.eu | Poštovné nad 99 € zdarma!

  • Glutamin 500 gGlutamin 500 g
  • Glutamin 500 gGlutamin 500 g

Glutamin 500 g tovar je novinka !

100% L-GLUTAMÍN
Svalová hmota | Sila a výkon | Zdravie

  • Skladom
  • Popis
  • Zloženie
  • Dávkovanie
  • Recenzie

Viac o produkte

Kód tovaru: Glutamin500g
L-glutamín od Androrganics v prémiovej kvalite.
L-glutamín je neesenciálna aminokyselina, ktorá sa vyskytuje vo všetkých na bielkoviny bohatých potravinách, ako je červené mäso, mliečne výrobky alebo strukoviny. L-glutamín je najhojnejšie zastúpená aminokyselina v krvi. Aj keď nepatrí medzi esenciálne aminokyseliny, jeho úloha je nezastupiteľná. Jeho hladina klesá hlavne po dlhodobejšej fyzickej záťaži. Zo všetkých aminokyselín v svale tvorí totiž glutamín až 60% a pri tréningovej záťaži je jeho spotreba až päťkrát vyššia!

Tieto fakty jednoznačne hovoria o vhodnosti suplementácie glutamínu počas akéhokoľvek intenzívnejšieho športu. Zďaleka neplatí, že glutamín patrí len do kulturistiky. Napriek tomu, že so suplementáciou glutamínom prišli práve kulturisti a priaznivci fitness, jeho úloha je neopomenuteľná pri ľahkoatletických vytrvalostných športoch a aj pri energeticky náročnejších športoch ako napríklad silový trojboj (powerlifting) a bojové športy (judo, box).
Pre regeneráciu a rast svalov po cvičení je totiž glutamín kľúčovou látkou. Ide o hlavnú transportnú formu aminoskupiny. Glutamín nám teda zabezpečí dostatok materiálu na rast a obnovu svalov. Spolu s BCAA patrí medzi najčastejšie používané doplnky pri snahe o ochranu svalovej hmoty a pri regenerácii. Ochraňuje svalovú hmotu, zlepšuje regeneráciu a posilňuje imunitný systém. L-glutamín je nevyhnutný aj na mozgový metabolizmus, zvyšuje hladinu krvnej glukózy.

Pre kulturistov zohráva najdôležitejšiu úlohu v záverečnej príprave na súťaž, hlavne pokiaľ je snahou za súčasného zvyšovania výkonnosti znížiť telesnú hmotnosť. Zaujímavosťou je, že znížená hladina glutamínu sa začína používať ako marker pretrénovanosti jedinca, čo len potvrdzuje jeho úlohu pri svalovej regenerácii.

Zhrnutie benefitov L-Glutamínu:
- pomáha zabrániť pretrénovaniu
- ochraňuje svaly a chráni svalovú hmotu pri redukčných diétach - antikatabolický efekt
- zlepšuje svalový výkon
- pomáha doplniť svalový glykogén
- urýchlenie regenerácie, rastu objemu a sily
- zvýšenie fyzickej odolnosti a imunity

Zloženie

100% L-glutamín

Dávkovanie

Jednorazová bežná dávka činí 3 - 5 gramov rozmiešaných v 200 ml vody alebo džúsu. Jedna zarovnaná odmerka = 5 gramov. L-glutamín užívajte najlepšie ráno nalačno, 1 hodinu po tréningu a 1-2 hodiny po jedle tesne pred spánkom. Neužívajte L-glutamín pred tréningom. Maximálna celková denná dávka by nemala prekročiť 20 gramov. Spotreba L-glutamínu všeobecne rastie počas stresových stavov. Príprava nápoja do zásoby alebo dlhšie trvajúce tepelné spracúvanie nie je vhodné. Návod na prípravu je nutné dodržať.

Recenzie

Najpredávanejšie produkty

Naši zakázníci najčastejšie kupujú produkty:

NÁJDETE NÁS

 

AKCEPTUJEME

 

REGISTRÁCIA

Vytvorenie zákazníckeho profilu Vám však umožní nakupovať s rôznymi extra výhodami alebo získavať trvalo hromadné zľavy...

Vytvoriť konto